živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Informace ke stavbě II/303 Velké Poříčí - Hronov

Vážení spoluobčané,

19. dubna 2022 budou zahájeny práce (pokračování) na stavbě „II/303 Velké Poříčí – Hronov“, rekonstrukce stávajících chodníkových ploch v zastavěné části města Hronova a to v Hostovského ulici. Rekonstrukce bude koordinována se stavbami II/303 Velké Poříčí – Hronov (rekonstrukce komunikace, investor Královéhradecký kraj) a II/303 Velké Poříčí - Hronov (rekonstrukce chodníků v městysu Velké Poříčí). Letošní část se týká území od Staročeské hospody ve Velkém Poříčí až po Mateřskou školu v Havlíčkově ulici v Hronově.
Dodavatelem stavebních prací je Společnost Velké Poříčí – Hronov (Správce společnosti STRABAG a.s., IČO: 608 38 744, druhý společník EUROVIA CS, a.s.), Kačírkova 982/4, Jinonice 158 00 Praha 5.

Stavba je plánována v termínu od 19.4.2022 – 31.10.2022.

Objízdná trasa (situace 1) je pro tranzitní dopravu Hronov – Náchod plánována obousměrně přes Zbečník na Červený Kostelec - Horní Radechovou – Dolní Radechovou – Náchod.

Zastávka autobusu „Hronov, Staropadolská hospoda“ bude dočasně přemístěna do ulice Husova (poblíž křižovatky s Havlíčkovou ulicí) a zastávka „Velké Poříčí, hornické domy“ do ulice Příčná (poblíž Staročeské hospody).

Práce v Hronově budou zahájeny v Hostovského ulici v úseku od křižovatky s ul. Havlíčkovou (mateřská škola) po křižovatku s ul. Nádražní (bývalá Staropadolská hospoda). V termínu od 19.4.2022 po dobu cca 8 týdnů až 10 týdnů bude tento úsek neprůjezdný a v tomto termínu budou provedeny stavební práce včetně pokládky asfaltových vrstev. Obslužnost obchodů (PENNY), podniků, čerpací stanice, vlakové nádraží bude možná z ulice Smetanovy, Riegrovy, Havlíčkovy a Nádražní a dále jednosměrně přes stavbu v Hostovského ulici. Podmínky průjezdnosti stavbou se budou měnit podle probíhajících prací, a proto vyzýváme občany k pozornosti a opatrnosti, kudy zrovna se budou moci např. k PENNY dostat. Cesta k PENNY bude značena oranžovými směrovkami (situace 2).

Po zprůjezdnění uzavřené části Hostovského ulice u mateřské školy se občané do PENNY aj. dostanou Hostovskou ulicí a dále od Staropadolské hospody jednosměrně přes stavbu v Hostovského ulici. Opět platí výzva k pozornosti a opatrnosti, jaké zrovna budou podmínky průjezdu stavbou. Cesta k PENNY bude značena oranžovými směrovkami (situace 3).

Úsek v Hronově bude mít za dodavatele na starost společnost EUROVIA CS, a.s., zodpovědná osoba p. Michal Rojšl, stavbyvedoucí a nutné případy pohybu po stavbě je s ním možné řešit.
Město Hronov bude poskytovat ke stavbě průběžné informace uveřejňované v Hronovských listech U NÁS, na webových stránkách, facebooku města Hronova a mobilním rozhlasem.

Ing. Lenka Vítová, odbor majetek
 

Soubory ke stažení:

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 21. 03. 2022