živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Rekonstrukce a modernizace víceúčelového stadionu Hronov

Současný fotbalový stadion projde kompletní rekonstrukcí, kdy bude stávající dvoupodlažní objekt zbourán a na jeho místě bude postaven nový jednopodlažní podlouhlý objekt šaten zastřešený plochou střechou. Opticky bude objekt rozdělen na dvě části průchodem, který umožní propojení fotbalového stadionu v západní části areálu s atletickým oválem a multifunkčním hřištěm na východní části areálu. U jižní části nového objektu zázemí bude předsazena venkovní zastřešená tribuna, umístěná na osu fotbalového stadionu. V objektu bude zázemí pro fotbal, volejbal a pro veřejnost. Bude vybudován atletický ovál se sprinterskou rovinkou, multifunkční hřiště s oplocením a osvětlením, skok do dálky, skok do výšky (vše s umělým povrchem TARTAN), kruh pro vrh koulí s výsečí na stávajícím tréninkovém hřišti. Tréninkové hřiště je přesunuto severně podél šířky fotbalového hřiště, na které prakticky navazuje. Vedle tréninkového hřiště je umístěno dětské hřiště s herním prvkem.  Volejbalový a beachvolejbalový kurt je umístěn v severní části areálu, kde je nyní vzrostlá náletová zeleň. Území bude vyčištěno a přizpůsobeno těmto kurtům.

Rekonstrukce stadionu zároveň řeší vzhled celého území, které je vstupním obrazem města. Pomohou vyřešit návaznost nového plotu stadionu na nově rekonstruovanou krajskou silnice II/303. Přibude celkem 40 parkovacích míst + parkování pro autobus.

Dodavatel stavebních prací:                      VYSSPA SPORTS TECHNOLOGY s.r.o., Plzeň
Projektant:
                                                     ATELIER TSUNAMI s.r.o., Palachova 1742, Náchod
Termín realizace stavebních prací:   
        31.8.2021 do 28.2.2023
Cena stavebních prací:   
                            68 586 000 Kč vč. DPH

Akce bude realizována s přidělenou dotací z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 60 % uznatelných nákladů, cca 28 mil. Kč.
 

Fotogalerie: fotbalový stadion


Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 02. 09. 2021