živé vysíláníživé vysílání ohlásit závaduohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Zbečník doma zvítězil a vede celkové hodnocení Českého poháru starších žáků

ilustrační foto: Zbečník doma zvítězil a vede celkové hodnocení Českého poháru starších žáků

Skvělý úspěch, parádní zážitek, velká radost a hrdost! Mladí nohejbalisté Zbečníku opět zazářili ve celorepublikové konkurenci! 
A tým v sestavě Martin Kohl a Jirka Hudok dokázal v Play-off turnaje Českého poháru dvojic starších žáků v Hronově a ve Zbečníku postupně zdolat všechny 3 nejsilnější týmy turnaje (Peklo A, Strakonice A i Karlovy Vary A) a bereme (po dvou 3. místech na předchozích pohárech ve Varech a Holubicích/Jiříkovicích) z tohoto klání senzační zlato! I v průběžném, celkovém hodnocení Českého poháru starších žáků, jsme si po 3 turnajích upevnili 1. místo před nohejbalovými giganty z Modřic a Karlových Varů! To vše navíc naši mladí šikulové doposud v této sezóně vybojovali s určitým výškovým, silovým deficitem oproti většině svých soupeřů a v kategorii do 15 let, když 3 ze 4 našich hráčů jsou teprve prvním rokem staršími žáky. 
Už jsem zažil na nohejbalových akcí hodně, ale semifinálový ,,thriller,, proti fantasticky hrajícím Strakonicím předčil možná doposud vše, podobně jako Jirka Hudok v semifinále singlového MČR jsme v něm vstali doslova z mrtvých. Prohrávali jsme 0-1 na sety a 7:9, přesto naši kluci dokázali druhý i třetí set vybojovat a doslova urvat dvakrát nejtěsnějším poměrem 10-9, a tomuto silnému soupeři tak vrátili semifinálovou porážku z minulého týdne a poháru v Holubicích/Jiříkovicích! Čtvrtfinálové derby s Peklem nad Zdobnicí i finále s áčkem Liaporu Karlových Varů jsme naopak zvládli ve velkém stylu a v laufu naprosto parádně (hladké výhry 10:5, 10:5 a 10:5, 10:6) a kluci zaslouženě zvítězili, po závěrečném hvizdu rozhodčích tak mohla propuknout naše obrovská radost. Ani B tým se vůbec neztratil, u Tadeáše Dohnanského byl vidět znatelný pokrok a hlavně Josef Chráska opět naznačil velký potenciál, herně vypadal opravdu výborně. Velké poděkování všem věrným a obětavým lidem za pomoc s organizační stránkou a gratulace vítězným mladíkům! 
Konečné pořadí Českého poháru starších žáků dvojic
1. TJ Sokol Zbečník A (Martin Kohl, Jiří Hudok)

2. SK Liapor Karlovy Vary A (Matyáš Kornatovský, Richard Daněk, Richard Levko) 
3. NK Habeš Strakonice A (Tomáš Jareš, Matyáš Sliacký)
4. MNK mobilprovás Modřice A (Štor, Šlezinger)
5.-8. Peklo nad Zdobnicí A (Kopecký, Prachař), Karlovy Vary B (Kalán, Hušek), Dolní Počernice A (Měcháček, Zabloudil), Dolní Počernice B (Lupoměch, Valil)
9.-12. TJ Sokol Zbečník B (Josef Chráska, Tadeáš Dohnanský)
                                                                                                                                                                                         

Lukáš Vlach
 

Fotogalerie: nohejbal

Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 02. 04. 2024