Úvod > Aktuality
Vyhledávání:

Zahájení další etapy oprav průtahu Náchoda je za dveřmi

V letošním roce bude dokončena rekonstrukce průtahu Náchodem opravou úseku od okružní křižovatky u Slávie po výjezd z města směrem na Hradec Králové, tj. až po tzv. „Rybárnu“. Dalším úsekem, který ještě stavbařům zbývá dokončit z loňského roku, je úsek v Bělovsi u obchodního domu Penny Market. Předpokládaným termínem zahájení prací je 18. březen 2017. Termín se však podle informací od Policie ČR ještě může změnit (posunout) a to především v návaznosti na přípravu objízdné trasy pro nákladní vozidla a synchronizaci všech investičních akcí také na Trutnovsku. Dokončení je plánováno do 30. 11. 2017.
Už dnes ale můžeme upřesnit, jak budou vypadat objízdné trasy pro nákladní a osobní dopravu a provoz vozidel v Náchodě. V první fázi oprav bude veškerý provoz ve směru od Hradce Králové na hraniční přechod veden stavbou jednosměrně ulicí Pražskou a Běloveskou (v místě opravovaného úseku).
Objízdná trasa pro nákladní vozidla nad 3,5 t ve směru od Polska bude stejně jako v loňském roce vedena ze silnice I/33 po místní komunikaci (MK) ul. Kladská – silnice II/303 na OK u Itálie, dále vpravo po silnici I/14 přes Červený Kostelec, Úpici do Trutnova a následně přes Choustníkovo Hradiště do Jaroměře, kde se napojí zpět na silnici I/33.
Po dobu rekonstrukce úseku silnice v Bělovsi od Penny Marketu po Ametek pojedou všechna vozidla (osobní i nákladní) ve směru od Hronova a státních hranic po ul. Kladské a na okružní křižovatce „u Itálie“ dojde k rozdělení dopravy.
Osobní vozidla a autobusy budou moci jet pod viadukt přes OK Čedok směrem na OK Slávie a následně ve směru na Hradec Králové ulicí Němcové, Mlýnskou, Riegrovou, Tyršovou, Komenského a Českoskalickou až na výjezd z Náchoda.
Zastávky BUS budou přemístěny následovně:
-          na trase od Hradce Králové budou autobusy odbočovat do ul. Jugoslávské, dále ul. Myslbekova, do ul. Bílkova, kde bude umístěna náhradní autobusová zastávka (BUS „Staré Město“)
-          v opačném směru bude přemístěna zastávka „Hamra“ do ul. Komenského do místa před bývalou autoškolou (mezi ul. Šafránice a Na Letné), další zastávka BUS „Staré Město rozcestí“ bude přemístěna před budovu pošty ve Starém Městě v ul. Českoskalické

Pro aktuální informace o průběhu stavby a souvisejících dopravních opatřeních sledujte http://www.prutahnachoda.cz/.

Přiložené soubory ke stažení:

Tento text připravil/a:

GPS souřadnice náměstí:
50°28'48.38"N,16°10'55.06"E
Mapa ČR
Vytvořilo a spravuje Direction.cz.