Úvod > Aktuality
Vyhledávání:

Cyklobusy po zimě opět startují své motory

TISKOVÁ ZPRÁVA           ze dne 10. 5. 2017

Přinášíme dobrou zprávu pro všechny milovníky cyklistiky a turistiky. V sobotu 3. června opět nastartují své motory obě linky cyklobusů, které vás celé léto budou vozit po Kladském pomezí a až za hranice s Polskem. Cyklobusy budou jezdit do 30. září v sobotu, neděli a ve svátky a v době letních prázdnin každý den.
Tradičně vyjedou dvě linky, kterými se můžete svézt – červená a modrá. Delší červenou linkou se dostanete z Hradce Králové až do Horní Malé Úpy na Pomezní boudy. Mezi tím však linka staví například ještě v Jaroměři, a tak můžete i se svým kolem zavítat do pevnostního města Josefov. Dále má zastávku v České Skalici, které je perfektním výchozím místem pro návštěvu Babiččina údolí nebo se odtud můžete projet po nové cyklostezce kolem vodní nádrže Rozkoš. Vystoupit můžete v Adršpachu a objet si tak skalní města a díky zastávce v Jívce či Radvanicích se snadno dostanete rovněž do Jestřebích hor a oblíbeného výletního cíle měděného dolu Bohumír.
Jednou z důležitých zastávek je také město Náchod, odkud se nabízí hned několik možností na váš cyklovýlet. Nicméně cyklobus přijíždí do Náchoda právě včas, abyste mohli v případě zájmu přestoupit na druhou modrou linku cyklobusu, která bude návštěvníky vozit po celou sezonu přes polskou Kudowu Zdrój a Karłów do Broumova. Zde se nabízí výlet k poutní bazilice do Wambierzyc, kde cyklobus také staví nebo se ze zastávky v Karłówe či Radkówe vydejte na kole přes Božanov a Martínkovice za exotickými zvířátky na broumovskou farmu Wenet. Modrá linka bude v době letních prázdnin jezdit v pracovních dnech pouze na Karłów, v sobotu, neděli a o svátcích až do Broumova.
Ke svým výletům si nezapomeňte v informačních centrech vyzvednout připravené letáky s jízdními řády a také praktické mapy s cyklotrasami v Kladském pomezí.
Provoz cyklobusů každoročně organizuje a propaguje společnost Branka, o.p.s. Jízdní řády cyklobusů a tipy na výlety naleznete na http://www.kladskepomezi.cz/. Regionem projíždějí i další linky cyklobusů do Orlických hor. Více se o nich dozvíte na http://www.euro-glacensis.cz/.

Branka je obecně prospěšná společnost, jejímž cílem je šetrný rozvoj cestovního ruchu. Jejím zakladatelem je Svaz cestovního ruchu Kladské pomezí, který sdružuje více než 40 měst, obcí a soukromých subjektů.
Kladské pomezí je oficiální název turistické oblasti v severovýchodních Čechách při hranici s Polskem, která zaujímá rozlohu bývalého okresu Náchod a částečně zasahuje do okresu Trutnov v oblasti Jestřebích hor.  Název vychází z historie, kdy tudy procházela důležitá obchodní stezka spojující Prahu s polským Kladskem.

Kontakty:
BRANKA, o.p.s., Němcové 2020, 547 01  Náchod, http://www.kladskepomezi.cz/, tel.: 491 405 185
Markéta Venclová, ředitelka: e-mail: marketa.venclova@kladskepomezi.cz, tel: 602 190 198
Lenka Lembejová, projektový manažer: e-mail: lenka.lembejova@kladskepomezi.cz, tel.: 725 972 033

Přiložené soubory ke stažení:

Tento text připravil/a:

GPS souřadnice náměstí:
50°28'48.38"N,16°10'55.06"E
Mapa ČR
Vytvořilo a spravuje Direction.cz.