ohlásit závadu počasí webkamera virtuální prohlídky

Závěrečná fáze příprav výstavby nového úřadu

Vážení občané, dostáváme se do závěrečné fáze příprav výstavby nového městského úřadu v Hronově. Z vítězné studie vznikla kompletní projektová dokumentace, která řeší úpravy budovy tak, aby prostorově odpovídala provozu moderního úřadu. Přes projektovou dokumentaci pro územní řízení, projektovou dokumentaci pro stavební povolení a realizační projektovou dokumentaci jsme se dostali až k řešení interiérů a kompletaci celého díla. V rámci projektování proběhlo mnoho průzkumů. Nejdůležitější byl nejspíš geologický průzkum, který řeší únosnost stávajícího podloží, ale také statický průzkum, který posuzuje stávající konstrukci budovy a navrhuje sanace nosných prvků. V projektu jsou řešeny prostory pro jednotlivé kanceláře, jejichž umístění je zvoleno s ohledem na četnost návštěv tak, aby občané, kteří půjdou např. zaplatit za odpady, ověřovat listiny atd. nemuseli jezdit do prvního patra. Nově je oddělena také kancelář městské policie, která bude mít samostatný vchod z opačné strany budovy. Novou podobu budovy bude určovat i z části dostavěné třetí patro, ve kterém bude umístěna obřadní místnost se zázemím a terasou. Rozvržení kanceláří si můžete prohlédnout v přiložených situacích.  Budova bude zcela bezbariérová, což ulehčí pohyb zejména handicapovaným a starším občanům.

Součástí kompletního řešení nového úřadu je také návrh interiérů. Pro kanceláře je zvoleno standardní vybavení ve střední cenové relaci, v nově dostavěném patře je zvolen vyšší standard s ohledem na umístění obřadní síně a k ní potřebnému foyeru, sociálnímu zařízení a také terasy, která bude zastřešena předsazenou střechou a bude tak chránit i vstup do budovy před povětrnostními vlivy. Z terasy se naskytne z nového úhlu krásný výhled na celé náměstí a divadlo. Terasa bude např. sloužit pro svatební hosty čekající na obřad. V obřadní síni se také budou konat jednání zastupitelstva města.

V rámci stavby nového úřadu dojde k rozšíření stávajícího parkoviště za budovou Sálu Josefa Čapka. Parkoviště bude sloužit pro návštěvníky úřadu.

Nyní se nacházíme ve fázi výběrového řízení na dodavatele stavby. Výběrové řízení je zadáno na kompletní dodávku stavebních prací včetně interiérů. V případě hladkého průběhu výběrového řízení bude po schválení vítěze uzavřena smlouva o dílo. Veřejnost budeme průběžně informovat o průběhu výstavby a případných omezeních.

Michaela Kajnarová, rozvoj města

Soubory ke stažení:

• Pohled jih (soubor: 1413-5-D1.1-01-010-710-A pohled_J.pdf, velikost: 76,18 KB)
  • Pohled sever (soubor: 1413-5-D1.1-01-010-730-A pohled_S.pdf, velikost: 59,18 KB)
  • Pohled západ (soubor: 1413-5-D1.1-01-010-720-A pohled_Z.pdf, velikost: 77,33 KB)
  • Půdorys 1NP (soubor: 1413-4a-D-2017-04-25-510-A PUDORYS 1NP.PDF, velikost: 237,73 KB)
  • Půdorys 1PP (soubor: 1413-4a-D-2017-04-25-500-A PUDORYS 1PP.PDF, velikost: 141,79 KB)
  • Půdorys 2NP (soubor: 1413-4a-D-2017-04-25-520-A PUDORYS 2NP.PDF, velikost: 210,78 KB)
  • Půdorys 3NP (soubor: 1413-4a-D-2017-04-25-530-A PUDORYS 3NP.PDF, velikost: 137,08 KB)
Tento text připravil/a: Milena Moravcová Zveřejněno: 23. 03. 2018